Posted on

Taş boyama sanatı ile spor mu yapılır …

Aslında yazıma taş üzerine nasıl baykuş çizeriz ve boyarız diye başlayacaktım kiiiii son zamanda izlediğim tenis turnuvaları ve evdeki teniscilerin –yazımda onlardan da bahsedeceğim tabi– etkisiyle aniden fikir değiştirdim. Ne yapalım baykuşlar kaçmıyor ya, onlar başka yazılarıma artık ..

Sitemde de yayınladığım tenis tablosunun ilham kaynağından bahsedeyim önce; Eeee 2 tenisci annesi olmak ilk ilham kaynağım tabi. 5 ve 6 yaşlarında tenise başlayan, şu an 16 ve 19 yaşlarında olan ve aktif tenis hayatları devam eden 2 oğlum bana en büyük ilhamı verdi. Tenisci velisi olanlar bilir, eğer siz de tenisle haşır neşir olmazsanız, çok zaman ayırmazsanız, camiaya girmezseniz olmuyor bu iş… Yani sadece antremana götürüp getirmek yetmiyor.

Bu kadar da işin içinde olunca bi de bakıyorsunuz hayatınızda tenisin kocaman bir yeri olmuş, taşlardan tenis konulu tablo yapmışsınız. Hem de keyifle, zevkle..

Neyse, ilham kısmını geçip bu tabloyu nasıl yaptığıma gelelim. Bu tablo ilk yaptıklarımdan. Yeterli ve istediğim şekilde taşımın fazla olmadığı zamandan. Nasıl bir tablo, oyuncu yapayım diye düşündüm. İnternetten servis atan tenisci fotoğraflarına baktım. Çim kort, toprak kort , sert zemin ?? E evde tenisciler var. Sordum onlara toprakta karar kıldık. Bana da tabloyu boyamak ve küçük küçük taşları itinayla puzzle gibi bir araya getirerek tenisciyi oluşturmak düştü. Vernikleyerek de son noktayı koydum. İşte karşınızda tablo!!!!

 

 

Tabloyu yapmak için ilhamı çocuklarımdan, bu yazıyı yazmak için de ilhamımı ne yalan söyleyeyim son dönem izlediğim müthiş tenis turnuva finallerinden aldım..

Bol keyifli, sportif, renkli günler dilerim..

4 thoughts on “Taş boyama sanatı ile spor mu yapılır …

  1. Harika…Gerçek yaşamdan esinlenerek yaratmış olman ayrıca alkışı hakediyor arkadaşım..keyifle okuyorum eserlerinin öykülerini..Kalemine de sağlık..

    1. Çoook teşekkür ederim. Bu kadar güzel yorumun motivasyonumu arttırdı , sevgiler..

  2. Taş Boyama sanatının en büyük özelliği, hayal gücünü, yaratıcılığını ve el becerini birleştirerek taşlar üzerine resim yapmak ve rengârenk boyamak , Sen , bu işi hem çok iyi yaparken , buna birde yaşanmışlık , katmışsın. Şahane de yapmışsın. Tebrikler.

    1. Çok teşekkür ederim Seda’cım. O senin güzel görüşün.:) Sevgiler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir